O čaji

O zeleném čaji matcha už jste možná slyšeli, pochází z Japonska, kde je považován za elixír mládí a je spojován s mnoha tradicemi a čajovými rituály. Tento jemně mletý zelený čaj je známý pro své povzbuzující účinky a spoustu zdraví prospěšných látek. Díky obsahu kofeinu je matcha skvělým nápojem, který vám po ránu dodá potřebnou dávku energie. Oproti šálku kávy je však nástup povzbuzujících účinků pozvolný a dlouhodobější, a to především díky aminokyselině L-theanin. 

Pokračovat ve čtení

Čas na detox

  • O čaji

Jste bez energie a cítíte se unavení? Vyzkoušejte detox, který vám pomůže vyplavit z těla nežádoucí látky a vrátí vám zpět ztracenou vitalitu.

Pokračovat ve čtení

Zelený práškový čaj Matcha je vzácný poklad japonské kultury, který si oblíbili lidé po celém světě díky své unikátní chuti a mnoha zdravotním přínosům. Připravit si skvělý šálek matcha čaje vyžaduje trochu trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Připravili jsme pro vás návod, jak správně připravit matcha čaj. Objevte kouzlo lahodného čaje matcha.

Pokračovat ve čtení

Čerstvé sklizně 2023

  • O čaji

Čerstvé sklizně jsou nové, čerstvě utrhané lístky čaje, které se sklízejí v období, kdy jsou na svém vrcholu chuti a aroma. Čajové sklizně se obvykle označují podle doby sklizně, čerstvá sklizeň probíhá na jaře a považuje se za nejkvalitnější, tyto lístky jsou totiž plné síly a proto mají výraznější chuťové vlastnosti.

Pokračovat ve čtení

Objevte jarní a letní novinky

  • O čaji

Mezi drobné každodenní radosti, patří šálek lahodného čaje nebo kvalitní kávy. Tento požitek si může člověk dopřát i několikrát denně. Nabijte se energií těchto blahodárných nápojů. Vymýšlení nových příchutí a sestavení nového sortimentu je pro nás radostí, neskutečně nás baví objevování nových teritorií, chutí a vůní. Pojďte se s námi podívat na výběr jarních a letních novinek.

Pokračovat ve čtení

Novinky této sezóny

  • O čaji

Mezi drobné radosti, které jsou tu bez ohledu na aktuální stav světa, patří šálek lahodného čaje nebo kvalitní kávy. Navíc tento požitek může člověk opakovat několikrát denně, nabíjet se pořád dokola energií těchto blahodárných nápojů. Ať čaj nebo káva – obojí dokážou nabídnout hodně muziky za stále ještě málo peněz.

Pokračovat ve čtení

Dlouho jste se nás ptali na různé čajové sirupy, hledali jsme způsoby, jak pro vás vytvořit jedinečný produkt, který by splnil naše vysoké nároky na kvalitu a vaše očekávání. Věříme, že si naši novinku Tea Syrups zamilujete na první ochutnání.

Pokračovat ve čtení

Průvodce čerstvými sklizněmi 2022

  • O čaji

Každým rokem netrpělivě čekáme na první vzorky čerstvých sklizní. První sklizeň neboli First Flush probíhá podle počasí od konce února až do dubna. Na tyto čaje se těší celý svět. Nejznámější čerstvé sklizně pocházejí z indického Darjeelingu. Aby se čaje dostaly co nejdříve na trh, jsou dopravovány většinou letecky. Čerstvé sklizně vynikají svou svěží květinovou a někdy ovocnou vůní s nasládlou chutí. Čerstvé lístky čajovníku ukrývají spoustu cenných látek a mají velmi povzbuzující účinky.

Pokračovat ve čtení